A3 Cluj Napoca - Oradea - Borș

A3 Cluj Napoca - Oradea - Borș
0

Spooky. Tu nu ai vazut ca Sova MT.nu stia pe unde trece A10.ce judete tranziteaza.

Îmi aduc aminte perfect:
A mai fost întrebat și din ce județ face parte Lotul 4 de autostradă Sebeș-Turda. Răspunsul lui Șova a fost:

„Nu știu după numere de loturi, însă între Hunedoara și Caransebes. Județul… nu știu să vă răspund pe loc”.

Saracul Caransebes - poate cand trece A6.:smiley:

Asta e bun; ca nu stie nimic

Spooky , ceva noutati de Gilau ?:thinking:

au pus toate grinzile si au inceput suprabetonarea, la fel se lucreaza la rigole si la inaltare terasament pentru a ajunge la nivel.
Sunt in grafic, pot termina pana in Septembrie.

myid - ceva despre licitatia Suplacu de Barcau - Bors ?

Salut. tuturor.
Azi a fost ultima zi ptr. licitatia Suplacu de Barcau - Bors ?
Stie cineva ceva ?:thinking:

Nimic …?

:triumph:

tot nimic la Suplacu de Barcau - Bors… habar nu am ce tot asteapta, de fapt stiu : bugetul :smiley:

multumesc

Hai ca nu am mai intrat de mult pe aici, insa vad ca s-a reactivat forumul. Aveti vreo veste de la Gilau ? Cand se deschide ? S-a anuntat receptia ?

Pod Gilau: A avut loc prereceptia si aparent a fost ok. Nu avem informatii directe sau oficiale, dar pe alte forumuri si in presa se vehiculeaza 27 sau 28 septembrie pentru receptie. Daca totul va fi ok la receptie mai depinde si de politia rutiera, dar probabil in max. 24 de ore dupa receptie se deschide.

sperăm ca și recepția să decurgă cum trebuie și să nu existe sincope care pot împiedica recepția și deschiderea traficului. Teoretic, după recepție se așteaptă avizul poliției rutiere, care poate veni și instant. pe A10 parcă l-a dat într-o oră.

Mai stim ceva de Gilau-Nadaselu ? Dar de Bors-Suplacu de Barcau Unde e blocajul ?
Poate ASCORO sa trimita o scrisoare catre CNAIR/MT ? E deja ridicol ce se intampla…

In 2004 se semna cu B pt Autostrada Transilvania!!
14 ani mai tarziu se termina IN SFARSIT un amarat de pod…
Trist, eu unul nu ma bucur prea tare, acest pod trebuia terminat acum 10 ani, cel putin !!!

Și mai trist e că nu se face încă nimic cu următoarele tronsoane… totul e în „aer”.

Cred ca cel mai mult ne tine pe loc aceste contestati , contestati… si asa mai departe.
Eu cred ca nu sunt mai mult de 30 constructori ptr. autobanda.
Ex. Suplacu de Barcau - Bors = 60 km. Da la fiecare cate 2 km si construiestel , si atunci vezi puterea lor financiara ( bine inteles si tu ca STAT sa ai bani pregatiti ) ptr a da la firme ptr.lucrarile efectuate.
A fost o parere. Voi ce ziceti

Corsan Corvian , fostul constructor de pe Bors-Suplac, 60km, nu s-a descurcat, parca a intrat in faliment. Iar licitatii, iar timp pierdut, asa ca cnair-ul a hotarat, un lucru bun, sa imparta acest lot in 3, pentru a evita problema de mai sus.