A3 - București - Ploiești

A3 - București - Ploiești
0.0 0

Filmare aeriană a autostrăzii A3 între kilometrul 0 (București, Șos. Petricani) - Gherghiței - kilometrul 3 (Str. Popasului / Str. Emil Racoviță, Voluntari, Ilfov), din data de 13 noiembrie 2017.

Imediat și filmarea

Și imaginile din aer:

La cum arată lucrările, eu zic că estimarea actuală a CNAIR pentru luna iunie este nerealistă și cel mai probabil în toamnă vom circula pe acest tronson de autostradă…

Arata bine. Super filmarea, spooky, multumim. E important ca se vad progrese si de asemenea par a fi rezolvate toate obstacolele birocratice. Se putea si mai bine, dar guvernul a lasat in buget pentru acest lot o suma mult prea mica, care nu acopera finalizarea. Asa ca Aktor o lalaie, ca stie ca nu va fi platit daca se grabeste. Posibil chiar in vara sa vedem santierul complet abandonat, presupun dupa ce finalizeaza structurile de beton (podurile).

Și nici nu putem invoca vremea nefavorabilă. Abia a nins de vreo 2 ori

Ce misto au lasat liniai de 160 fara piatra sparta :frowning: Probabil ca e deja restrictie la 30km/h pe acolo.

Să fie din vina constructorului? Din ce am văzut ei nu prea s-au atins de calea ferată… să mă uit pe imaginile vechi să vedem cum era situația, dar nu îmi aduc aminte să fi săpat la 1-2 metri de calea ferată…

Clar vina constructoruui si-a stilului de-a-si baga picioarele in orice. Santierul arata mizerabil. Bine, asta-i boala generala in Romania. Toti constructorii se comporta ca si cand gardul ala e doar limita de expropriere, nu limita peste care n-are voie sa fie deranjat nimic de santier.

ce mai fac baietii astia de la Aktor ? mai lucreaza ceva, s-au relocat stalpii ?

o postare a fost comasată într-un subiect existent: A3 Comarnic - Brașov

Câteva poze din zonă.

1. Intersecția cu Petricani - progrese foarte mici. Se lucrează la o țeavă. Altele așteaptă…