A1 Nădlac - Timișoara - Lugoj - Deva

A1 Nădlac - Timișoara - Lugoj - Deva
0

Salutare. E ok se lucreaza ,stim ca anul viitor prin Mai,Iunie circulam pe ele , dar ce facem domnilor cu tunelurile care nici macar nu sunt scoase la licitatie - care sigur pana sunt construite dureaza 5 ani ? Ce afcem fratilor cu acestia care conduc CNAIR , nu lanseaza nimic .
:triumph:

Multumesc pentru precizare. Am postat doar aceste poze pentru ca sunt reprezentative.
Am observat ca se posteaza pe alte forumuri si filme ASCORO sau vice-versa.
Este necesar acordul acelui forum ex: ASCORO sau PUM pentru postare?

Nu, nu este necesar acordul. Suntem forumuri de discutii si discutam despre tot ce este public. Tot ce se publica pe un alt forum evident este public. Putem inclusiv sa citam un comentariu de pe alt forum si sa comentam pe marginea lui. Ce nu este ok, este sa preluam comentarii integrale sau doar asa sa preluam fara nici un scop. Daca scopul preluarii este sa aratam ceva si apoi sa comentam despre acel aspect, atunci totul este ok. Si in toate cazurile punem link.

Cand citam dintr-un ziar e cam la fel. Unele ziare precizeaza numarul maxim de cuvinte ce pot fi citate dintr-un articol (de ex. 200). Si aici important: nu citam articolul integral. Cine vrea articolul integral trebuie sa mearga pe site-ul ziarului, asta e ideea.

Ca exceptie, ceea ce se poate cita integral si fara alt scop sunt COMUNICATELE DE PRESA. De exemplu comunicatele CNAIR, dar la fel de bine si ale API sau ale oricui altcuiva.

Lot 4: dealul Șoimuș…

tot aștept să atace zona cu alunecarea… văd că o iau prin învăluire… bag de seamă că nu au de gând să îndepărteze masa deplasată

da ,lucreaza cu grija , sa nu aiba iar alunecare. iti dai seama ca ia tinut putin in loc

De sectiunea E (vestitele tuneluiri ) , nu se stie nimic ? Sau la anul… ?

au promis că o aruncă în SEAP…

Spooky, o arunca ,o arunca …unde la gunoi ,unde ,…ca atrecut destul timp. sau in care an ?

cică o nouă alunecare, dar tind să cred că se întâmplă ceva normal pentru că ei acolo lucrează și e normal să o ia la vale masa ce s-a deplasat în trecut pe măsură ce lucrează…

Pai o sa vedem ,cand merg baieti si fac ceva poze . Marcel Banu , am inteles ca a fost pe santier…poate apare pe API ceva.

Este o alunecare controlata , conform surselor API.
Deci Neaga e,praf…din cauza ca sunt multe santiere in tara.

da, exact ce ziceam și eu

Constructorul a ”atacat” alunecarea, două buldoexcavatoare îndepărtau, marți, pietrișul, iar în partea de jos el era încărcat și transportat cu autobasculante.

O parte din pietrișul și bolovanii de la alunecare era deja degajată, iar pe cele două laterale dinspre Șoimuș și Bejan, muncitorii lucrau la zidul de susținere.

Deci baieti lucreaza , asta e important . Bravo lor, chiar sunt seriosi ( UMB ).:blush:

Se mai stie ceva de acele tuneluri ? Acum trec deja 3 luni din acest an si nu stim nimic .
Se mai construesc sau mergem prin padure ? :triumph:

deocamdata si inca vreo 10 ani de acum inainte: prin padure