A1 Nădlac - Timișoara - Lugoj - Deva

A1 Nădlac - Timișoara - Lugoj - Deva
0

Dacă aș ști ceva sigur, aș spune mai pe șleau.

Dar, pun cap la cap anumite lucruri și deduc că. Să-i spunem intuiție.

După numeroase întâlniri între constructor, reprezentanți CNAIR, ministru și alții… unde am auzit că erau faze din alea „penibile”… de unii mai că „țipau” la ministru și aparent alții „se făceau că plouă” sau că au uitat anumite lucruri… te întrebi… (zvonuri, bârfe).

Iar apoi a venit și ambasadorul în vizită oficială pe teren.

Iar apoi Ioniță a zburat și a revenit magnificul și inegalabilul Neaga… și brusc nu se mai aude nimic de „problemele” la care nu lucrează constructorul, lucrări pentru care au fost plătiți și nu le-au realizat.

Dar ,au inceput sa faca ceva …putea sa rezolve asta de la inceputul anului

Ceva filmari …? Din 22.05.2018 breteaua Sebes nu mai e nimic filmat…:thinking:

Vad ca si cei de la Unirea au lasato mai moale cu filmatul . La inceputul lui Mai credeam ca cei de la Pitazaroti, rup dealul pana la sfarsitul luni . Cred ca au probleme si ei la acel deal , incep alunecarile de teren (Alba -nord ):grin:

Filmarea pe o parte din lotul 4 a celor de la API

Da,da se misca lotul 4

UMB e super bine mobilizat si lucreaza curat, foarte curat in comparatie cu restul santierelor din Romania.
Vad ca isi asuma deschiderea la sfarsitul anului, un plan cam ambitios daca ma intrebi pe mine…

De mișcat se mișcă binișor…
totuși văd că mai au de rezolvat la Bretea Mureșană acolo. Îmi pare că nu au terminat zidul de sprijin dinspre Sud… parcă, trebuie să mă mai uit din nou pe imagini…

dar treaba cu asumarea deschiderii la sfârșit de an de unde? Mă îndoiesc rău că anul acesta vor termina și nodul de la Soimuș și toată lucrarea de la acel deal…

Să dea Dumnezeu să reușească. Și poate vom circula pe autostradă măcar până la Grind, dacă nu până la Holdea… deși sunt sceptic și cu lotul 3.

Poate doresc sa termine , apoi sa mearga la lotul 3 A0. Sau poate da drumul la A7 si prinde ceva si acolo. Sau lotu 2 si 3 din Suplacu de Barcau - Bors. Nu se stie…speram

Începând de astăzi, în zona intersecţiei cu autostrada #A1 pe raza localităţii Holdea, circulaţia pe DN 68A se va desfăşura pe traseul nou construit, care include şi un sens giratoriu. Acest lucru va face posibilă continuarea lucrărilor la Lotul 3 din autostrada Lugoj-Deva. Traseul drumului național va fi deviat pe o porțiune de circa 800 de metri.
Rugăm participanții la trafic să respecte semnalizarea rutieră, precum și viteza de circulație impusă.

Și câteva poze noi de pe lotul 4:

Tot de la DRDP Timișoara:

totuși nu prea văd cum să termine ei anul acesta…

Da lotul 4 se misca destul de bine.
Problema e lotul 3

ASCORO a fost in zona loturilor 3-4 Lugoj-Deva si mai tarziu / maine apar ceva poze si filmari. Stay tuned.

spooky - salut. ceva despre tunelurile ptr. ursi, se intampla ceva sau asteptam…?

mai răbdăm cu ele :frowning:

Vă prezint câteva capturi din filmarea realizată cu drona duminică 8 iulie 2018

La nodul Ilia observăm cum COMSA a reușit să demoleze o bună parte din corpul autostrăzii:

iar la intersecția cu DN68A la Grind

mai departe, la nodul Holdea

salut - spooky - frumoase fotografii,
revenim la tuneluri ,daca nu se construiesc , atunci spanioli trebuie sa lucreze incet si bine sa fie ceva de calitate si ma gandesc ca o sa faca si o intrare , iesire de pe A1., ptr. a folosi acest tronson . :grin:

Spaniolii construiesc pe lot 3 ecoductele din imagini. Pe lot 2 secțiunea E vom vedea cine le va construi, se reliciteaza…

Multumesc